LG G4(H815) Android Pie Yükleme ve MicroG, Aurora Store Kurulumu

LG G4(H815) Android Pie Yükleme ve MicroG, Aurora Store Kurulumu

Öncelikle yapacağınız tüm işlemlerin sonuçlarından kendiniz sorumlusunuz. Hatalı yapmanız durumunda telefonunuz brick olabilir. Oluşan zararlardan ben sorumlu değilim baştan anlaşalım 🙂

Uyarı: Bak kardeşim bu kurulum aşamaları H815 modeli için geçerlidir. Senin elinde H815TR varsa kurulum gerçekleşmez.

Öncelikle LG G4 Bootloader Kilidi Açma Root ve Recovery Yükleme işlemlerini yapmanız gerekiyor(Root işlemini yapmanıza gerek yok). TWRP’yi kurduktan sonra Pie kurulumuna geçebiliriz.

http://leech.binbash.rocks:8008/lineage/pie/h815/ Adresinden son yayınlanan pie paketini indirin. Sonrasında eğer google play store kurmak istiyorsanız https://opengapps.org/ adresinden ARM64->9.0->Full(Burası size kalmış) gapps’ı indiriyoruz. İki zip dosyasını da telefona atıyoruz ve TWRP modunu açıyoruz(USB debug açık olmalı ve Adb penceresinden adb reboot recovery yazmalısınız). Linux kullanıyorsanız android-tools kurarar adb komutunu kullanabilirsiniz.

TWRP ekranında iken Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Bu bölümde Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizleme yapın.

İşlemler bittikten sonra TWRP ana menüsüne geri dönüp Install kısmına girin. Burada sırasıyla ROM ve GApps Paketi dosyalarını flashlayın. Son olarak System Reboot ile yeniden başlatın, kurulumunuz tamamlanacaktır.

Ben Google(Play store, google servisleri) istemiyorum arkadaş diyorsan

Gapps indirmediniz demi biliyorum paranoyak kardeşim, şimdi senin yolunu bulalım. Pie indirdikten sonra https://downloads.nanolx.org/NanoDroid/Stable/ adresinden NanoDroid-microG , NanoDroid-patcher ve eğer map istiyorsanız NanoDroid-OsmAnd indirin. Tüm zip dosyalarını telefona atın. TWRP modunu açıyoruz(USB debug açık olmalı ve Adb penceresinden adb reboot recovery yazmalısınız). Linux kullanıyorsanız android-tools kurarar adb komutunu kullanabilirsiniz.

TWRP ekranında iken Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edin. Bu bölümde Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizleme yapın.

İşlemler bittikten sonra TWRP ana menüsüne geri dönüp Install kısmına girin. Burada sırasıyla ROM ve NanoDroid Paketlerini flashlayın. Son olarak System Reboot ile yeniden başlatın, kurulumunuz tamamlanacaktır.

Telefon yeniden başladıktan sonra Uygulamalar kısmında Aurora Service’i açın ve gerekli izinleri verin. Daha sonra Aurora Store’yi açın ayarlar kısmından installation sayfasına gidin ve installation method kısmını Aurora Services olarak değiştirin. Böylelikle yükleme işlemleri arkaplanda gerçekleşecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *